| RxDooM a întrebat:

Am 14 ani si am o problema am fundul cam mare laughing sau gras sau prea bombat si nu stiu cum sa scap de el deoarece din fata nu arat gras dar din profil cu tot cu fundul parca sunt balena cum pot sa-l "dau jos"?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Practică un sport de masă, fandări, genoflexiuni, etc.
Pa, pa.

| Paix a răspuns:

Daca esti fata relax si pune-ti niste pantaloni cu : "Look sau Kiss my ass " laughing glumeam. Deci cu mspune si IuliaFpoate sa fie asa contrcutia corpului tau etc, dar poti incerca si ceva sport, alergat sau saritu corzii dar cat mai intins mult.

| YourB0SS a răspuns:

Uni si-ar dorii sa aiba fund (eu unu da, deoarece am unul foarte mic si sunt baiat) ai vazut destule vedete din America cum se imbraca cu pantaloni / blugi mulati pe corp si pun masa musculara si cu un sacou arata foarte frumos. Pe la 16 ani te poti duce la sala (doar sa nu faci exercitii deasupra capului), daca esti si lat in spate e foarte ok, daca faci si sopr cred ca o sa scada sau cel putin o sa arate mai frumos, oricum daca faci sala o sa te latesti oricum in spate. Poti sa alergi prin parc asta ar fi foarte ok. Bafta!

| superman47 a răspuns:

Lasa-l asa...o sa devii Kim Kardashian de Romania

| IuliaF a răspuns:

Daca spui ca nu esti gras, atunci e de la sine inteles ca e o "problema de constructie". Asa este corpul tau, insa incearca sa faci sport. poate asta te ajuta tonifiindu-ti muischii fesieri. incearca sa faci sport vreo trei-patru saptamani si vezi daca ajungi la un rezultat. pana atunci eu iti urez bafta!