| NeedForSpeed2013 a întrebat:

Am 14 ani si am probleme cu constipatie,scaun intreupt,senzatie de neeliminare completa,balonare,gaze in exces, scalpul produce foarte multa matreata etc.In vara sa merg la medic pentru investiagrea colonului.Pana atunci as vrea sa incerc colonhelp/colonhelp junior poate ma ajuta, deoarece urmeaza o perioada mai speciala si nu m-ai suport absolut deloc sa traiesc cu asa ceva.Mai intai as vrea sa va intreb care dintre cele doua este mai eficient pentru mine si daca chiar ma ajuta in caz de colon iritabil sau megacolon.Nu ma intereseaza alte produse.Raspunde-ti doar daca cunoasteti.Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Colon help-ul este bun pentru detoxifiere prin urmare are rol de laxativ

| SSWK a răspuns:

NU, dar absolut sub NICI o forma sa nu iei ColonHelp sau alte porcarii de genul asta!
In primul rand, dai banii aiurea, in al doilea rand, curatarea colonului este o mare teapa.
Mergi la doctor. Pana atunci, ai nevoie de un regim alimentar echilibrat, fara sucuri acidulate, fara prea mult zahar, fara energizante, alcool etc.
Sucuri cat mai naturale si apa.
Si incearca un supliment de colostru cu probiotice, face minuni in reglarea tranzitului - nu glumesc!

| SSWK a răspuns (pentru SSWK):

Si sa nu uit: minim 2 litri lichide pe zi. Face minuni.

| corbeaioanagabriela a răspuns:

Colonhelp junior te-ar ajuta mai mult pentru varsta ta.

| NeedForSpeed2013 explică:

SSWK m-ai descurajat tare cu raspunsul tau. Oricum iti multumesc, astept raspunsuri de la cei care sa imi raspunda la intrebare. Poate ca ai dreptate. Oricum iti multumesc.

| mynora a răspuns:

ColonHelp are un rol important in ameliorarea simptomelor in sindromul de colon iritabil. Rolul principal al produsului ColonHelp este de a regla tranzitul intestinal. ColonHelp inmoaie materiile fecale, le creste masa si le scade consistenta, ceea ce este foarte important in sindromul de colon iritabil.Administrat cu regularitate intr-o cura de 1-3 luni, ColonHelp are un rol major in reglarea tranzitului intestinal, in combaterea fluctuatiilor de constipatie-diaree specifice sindromului de colon iritabil, pe langa detoxifierea pe care o face la nivelul intregului organism.

| NeedForSpeed2013 explică (pentru mynora):

Deci,dupa parerea ta senioru' sau juiorul?

| mynora a răspuns (pentru NeedForSpeed2013):

Asta o sa intrebi la farmacie.dar eu cred ca juniorul