| anonimul0724 a întrebat:

Salut TPU
Am 15 ani 95.5kg si 1.85m
In ultimele 2 saptamani am dat 3.5kg jos (doar din alimentație si in mare parte mult mers pe jos)
Si vreau sa va intreb daca azi am avut o alimentație corecta pentru a slabi
M-am trezit pe la 11, pentru ca seara ma culc foarte târziu 2-2:30
Prima masă am avut-o la 12:o farfurie de ciorba de carne de porc(fără carne)
Si 150g orez cu 100g piept de curcan fiert
Si ultima masa(cina)
O conserva de peste macrou cu sos de tomate(170g) si 150g mămăligă.
Țin să precizez că azi am mers vreo 2.5km pe jos dintre care 1km am alergat
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

E bine, dar pentru a fi sigur incearca sa iti calculezi kcal. Ai fost in deficit caloric azi.

| Ineys a răspuns:

2 mese pe zi?
Trezit la ora 11:30?

Total gresit.

Trebuie sa ai 3 mese pe zi cu 2 gustari intre ele cu pauza de 3 ori.
Micul de jun pe la ora 8 sa zicem, gustare la ora 11, pranz la ora 14, gustare la ora 17, cina la ora 20.

Poti si sa incepi de la ora 7, dar acelasi principiu.

Eu iti zic ce mi-a recomandat mie un nutritionist.

Dar daca tu ai dat 3.5 KG jos in 2 saptamani, e ok. Totusi, nu stiu cum ai reusit avand in vedere ca ceasul tau biologic e dat peste cap.