| xCaRBoNN69 a întrebat:

am 15 ani.
Dacă fumez 5 țigări pe zi, in cât timp se vede la radiografie pe plămâni?
Întreb asta pentru că fumez cam 4-5 țigări pe zi de 5 luni.E posibil sa am ceva pe plamani?
Va rog fără răspunsuri gen: "lasă-te de fumat, dăunează" etc.E treaba mea ce fac.Eu vreau sa îmi răspundeți strict la ce am întrebat și atât.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ioanalexandra345 a răspuns:

Cunosc o fata care fumeaza de 2 ani si cand a fost la radiografie, avea o mica pata pe plaman. Si mai am un prieten care fumeaza de cca. 4 ani si la radiografii medicul nu il credea ca fumeaza. Depinde de la organism la organism. Sau plamani la plamani in situatia asta!laughing multa sanatate