| Nicusor006 a întrebat:

am 15 ani si am 55 kg.
Niste sfaturi cum ma pot ingrasa, mananc cat pot dar degeaba.
De Ex mananc pana ma satur si pest 1 ora iar mi-e foame, ce sa fac sa ma ingraș?
Ce ar trebui sa mananc si cât?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| georgianaanonim1 a răspuns:

Nu manca foarte mult si imediat dupa prima masa, asa citisem si eu.
Eu mananc putin dar des si chiar se vede. adica am pus pe putin 5.6 kg
Mananca dulciuri dar cu grija
Mananca multa mancare de casa. Ar fii bine daca ai face un sport ( fotbal ex) sau macar alergat mers cu bicicleta, ca grasimea sa nu se depuna urat!

2 răspunsuri:
| SporeBox a răspuns:

Incearca fast food sau mai mananca cate ceva cand te uiti la filme. Chiar daca mananci pana te saturi depinde si ce mananci. Eu incerc sa slabesc si am observat ca ciorbele, supele si cele din categoria asta nu prea au calorii. Foloseste un calculator de calorii. Daca chiar nu te ingrasi poti sa apelezi la un medic nutritionist. Depinde si de arderile tale.

| AndreeaDaniela2000 a răspuns:

Daca nu vrei sa fi obeza lasa prostiile, incearca un calculator de greutate de pe internet. Am 19 ani si sunt mai slaba ca tine cu 2 kile wtf