| user67895 a întrebat:

Bună,vreau sa stiu si eu cum sa ma ingras, am metabolismul rapid si orice mananc se digera in secunda 2, mananc de peste 5 ori pe zi si degeaba. Eu as vrea niste vitamine sau alte pastile care ingrasa,( am aproape 15 ani) am incercat si cu sportul, da nu ma tin de exercitii. Astept niste sfaturi ????????

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand trebuie sa-ti spun ca vitaminele si pastilele NU ingrasa, MANCAREA este unica care ingrasa!

Manaca 3 mese pe zi (nu 5), dar sa fie constistente si sa contina: carbohidrati, legume si carne si sa aiba peste 1000-1500 de calorii la fiecare masa.
Ca sa asimilezi si sa te ingrasi, trebuie sa mananci minim 3000 de calorii pe zi!

1 răspuns:
| Dragobeta a răspuns:

Daca ai organismul sanatos, de ce vrei sa-l dereglezi? Sa fii gras nu e chiar bine.