| Sn1ckers a întrebat:

Am 15ani jumatete si am o problema:
M-am ras la zona intima(parul pubian) acum aproximativ 4-5 zile si inca din a doua zi a inceput sa ma manînce îngrozitor. Din acelasi motiv m-am si ras... Acum este putin peste 1cm părul si nu pot merge normal pe strada ca trebuie sa ma scarpin... Va rog un ajutor dau FUNDA.
Va rog fara raspunsuri gen: " rolling on the floor mama ce prost esti " sau mai stiu eu ce.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cristiann25 a răspuns:

Nu esti prost, este normal sa faci acest lucru dar te mananca pentru ca iti creste! Iti dau eu un sfat mai bun. Tunde-l cu foarfecuta cat de mic poti si nu-l mai rade ca sa nu te mai manance! Funda?

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Dă-ți cu pudră, îți va trece!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Este iritaţie şi te mănâncă din cauză că-ţi creşte părul la loc.
Încearcă să nu te mai scarpini!
Te pup!

| karsivan a răspuns:

Da cu pudra de talc mai atenueaza mancarimea.

| Raiiiisa a răspuns:

Nu te mai scarpina daca vrei sa-ti treaca si eu zic sa folosesti o crema cu musetel care sa colmeze iritatiile, daca ai si nici nu o sa te mai manance.

| BonneLess a răspuns:

Te mananca pentru ca parul creste. Nu te mai scarpina si ai sa poti merge normal.

| Lycan a răspuns:

Las ca va trece.
P.S. nu te mai scarpina