| anonim_4396 a întrebat:

Buna, sunt fata si am 13 ani. Cand imi rad părul pubian e ok in prima si a doua zi si cand firele iar cresc efectiv ma doare cam 2 zile si imi vine sa ma scarpin, intrebarea mea este de ce? Si daca va intrebati nu vreau sa mi-l epilez cu crema pentru ca mi s-a intampalt de mai multe ori sa stau cat trebuie cu crema sau chiar mai mult si cand o indepartam ramaneau fire asa ca la final dupa ce am pierdut mai mult timp tot a trebuit sa imi rad parul pubian cu bic-ul si alta metoda de epilare in zona intima nu vreau sa incerc

3 răspunsuri:
| SataniccBichh a răspuns:

Și eu pățesc asa. Cred ca e normal. Singura metoda e schimbarea poziției din care vii cu lama. Sa fie din lateral. Dar totuși, mai bine treci la ceara.

| Dariamariasjmj a răspuns (pentru SataniccBichh):

Mi-e frica sa incerc alta metoda...

| SataniccBichh a răspuns (pentru Dariamariasjmj):

Nu are de ce. Mie ceara mi se pare cea mai buna varianta. Parul creste mai greu, ii slăbește rădăcină, nu e scumpa. Doare puțin dar nu e cine știe ce.