| Nicolae10102 a întrebat:

Am 16 ani jumate si am 1.72 înălțime...de multe ori ma complexează înălțimea.
La 1.72 ma consider scund și nu stiu ce sa fac sa ma mai inalț.
Vreau parerile voastre si sa imi puteti spune daca pot face ceva sa ajung pana la 1.80 macar.Pastile,orice.
Apropo,daca nu va supărați la sfarsit scrieti-va varsta si înălțimea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| HelpingHands a răspuns:

O să mai crești până la 18 ani. Eu am 34 și 1, 78

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Posibil sa mai cresti dar 1.80 nu cred sa atingi, 1.75 poate. La 1.72 nu esti scund, doar un pic sub medie. Eu am 51 de ani si 1.69.

| Andreeush a răspuns:

Nu există pastile pentru a te înălța.
Nu ar trebui să te consideri scund la 1, 72.
Eu am 1, 60, cum ar trebui să mă simt?

| Nicolae10102 explică (pentru Andreeush):

Ai 1.60 dar ești fată, eu sunt baiat.
Apropo, cati ani ai?