| Andrei11067 a întrebat:

Salut.
Am 16 ani, peste 1 lună fac 17.
Am 1.72 înălțime.In ultimul an cred ca am crescut cam 1cm, asta este foarte putin.As vrea sa ajung la 1.80 dar după părerea mea este cam imposibil.Sau cel putin sa ajung la 1.78
Ce pot sa fac sa mai cresc in înălțime? Stiu sa sportul ajuta dar vreau si altceva,niște suplimente ceva, ma puteti ajuta?
Am niste intrebari.
1. Cati ani aveti si ce înălțime?
2. Ce părere aveți despre înălțimea mea?
3. Pana la ce înălțime credeti ca o sa ajung?(aproximativ)
Cel mai bun raspuns primește funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mitzok a răspuns:

Am 15 ani si 1.70 ( sunt cam cat tata si cu jumate de cap mai mare decat mama)
cred ca esti ok
nu cred ca vei mai creste cu mai mult de 3 cm
nici eu nu cred ca mai mare de 1.75 nu ajung
am auzit ca daca te atarni de o bara ti se lungeste coloana(nu stiu daca este adevarat)

| Jenga a răspuns:

Buna
Am 17 ani, sunt fata, 1, 65 inaltime, crede-ma ca esti perfect.
In plus barbatii isi continua cresterea oaselor pana la 20 de ani, deci mult noroc *.*

| Andrei11067 explică (pentru Jenga):

Deci,ca sa zic asa, ai vrea sa fii împreună cu un băiat de înălțimea mea care e frumos si are multe calități?

| Jenga a răspuns (pentru Andrei11067):

Nu mi prea pasa inatimea. nici frumusetea happy