| iWantSmartAnswers a întrebat:

Salut ma numesc Mihai si am cateva intrebari in legatura cu inaltimea mea. - Am 15 ani ( si cateva zile ) si am 1.80 - 1.82, stiu ca este o inaltime destul de mare din punctul de vedere al celor mai scunzi, dar eu totusi as vrea sa mai cresc pana la 1.90. Tiinand cont ca eu seaman mai mult cu tatal meu ( la corp ) si ca el si fratii lui au toti in jur de 1.80 - 1.85, oare la ce inaltime o sa ajung?, eu sunt acum aproape cat tatal meu poate cu 1 cm maxim 2 mai scund. Am sanse sa ajung la 1.90? - Si o intrebare pentru fete * va plac baieti inalti, va simtiti mai bine langa un baiat inalt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Ai toate sansele. Majortitatea cresc pana pe la 20 ani (nu neaparat 20). Eu am avut 1, 89 m la 14 ani si de atunci n-am mai crescut.

| OMarmotaO a răspuns:

Da,o sa mai cresti, acum depinde de ritmul tau de dezvoltare cat o sa cresti pana la 18-20 ani de ani [perioada de crestere difera de la o persoana la alta].Nu sunt sigura daca o sa ajungi pana la 1, 90, dar pana la 1, 85 ai toate sansele sa cresti. Si da, mie una imi plac baietii inalti, ai o senzatie de protectie cand te imbratiseaza un baiat mai inalt.+ orice fata isi doreste sa mai poarte tocuri din cand in cand, si nu ii prea place le incalte si sa fie mai inalta decat partenerul.happy

| RedHots a răspuns:

Tot ce e posibil. Si da ador baietii inalti, mereu am avut iubit mai inalt ca mine. Nu e neaparat o cerinta dar ii prefer. Ma fac sa ma simt mai protejata si e mai usor sa ii observ in aglomeratielaughing (asta m.a ajutat la cateva concerte)