| Fizzeru a întrebat:

Am 16 ani și am obrajii roșii, uni cred ca sunt rosinos, dar nu sunt sigur ca este așa, pentru ca sunt roșii tot timpul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pana la urma ce ne intrebi ca nu-mi dau seama? Daca e sanatos? Da, esti ok.

| Fizzeru explică (pentru Adry05):

Întreb dacă știe cineva care este cauza inrosirii obrajilor!

| alina2k18 a răspuns:

Posibil rozacee sau cuperoza.
Asta e, nu prea ai ce face. vezi un dermatolog, poate ajuta.

| francut a răspuns:

Oho, esti al naibii de sanatos. Putine persoane mai sunt asa.

| Fizzeru explică (pentru francut):

Ce vrei sa spui?

| francut a răspuns (pentru Fizzeru):

Ai stat mereu afara, la aer, ai mancat doar mancare naturala fara conservanti, etc. Asa ca tu esti sanatos si rosu in obraji (acesta e un semn al sanatatii).
Presupun ca asa este si nu ai vreo boala cum se sugereaza mai sus.