| Bernand6 a întrebat:

Am 16 ani și cred ca sufăr de depresie și nu știu cum as putea scăpa de ea. Ma simt obosit mereu, nu am chef sa vorbesc cu nimeni, mă izolez ivoluntar. Prietenii care mă cautau odată sa ies la suc cu ei acum nu mai sunt când am nevoie de ei. Am avut alături o prietenă care m-a înțeles de fiecare data cand am avut ceva dar acum m-am plictisit de ea și mă gândesc să o termin fără vreun motiv anume. Pur și simplu nu mai am sa socializez cu oamenii. Am vrut sa ma apuc de sala ca sa uit de greutățile astea dar ma simt atât de slăbit psihic cat și fizic încât nu pot face nimic. Mă puteți ajuta sa scap de starea asta de nimic. Vreau sa fac ceva cu viata mea dar parca nu sunt asa motivat. Va rog nu luați în batjocoră mesajul ca nu ma duc la psiholog. Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu te duci la psiholog? Eu cred ca el te-ar putea ajuta mai mult decat sfaturile unor oameni care poate nu se pricep la acest lucru si pot da raspunsuri neserioase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are rost sa mergi la psiholog, de ce? Sa auzi numa "arunca calculatorul pe geam"
Si eu sunt in aceeasi situatie, dar am 14 ani,sunt evitat de oricine,ma comport la fel ca tine dar nu prea ma ingrijorez n legatura cu asta,cu cat dte gandesti mai mult la asta cu atat mai mult suferi,incearca sa fii mai optimist, sa iei totul la misto, si asa iti vei reveni, daca a tu o solutie in legatura ca de ce sunt asa evitat, poate m-ai putea ajuta