| 7octombrie a întrebat:

In ultimul timp, viata mea s-a schimbat! Ma simt foarte obosit psihic si incep si fizic sa mai dau rateuri. Am impresia ca cedez si inaintez din ce in ce mai greu, ma desconsider foarte usor si cu greu ma mai motiveaza ceva! Sa fie asta un inceput de depresie?

10 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai, ai avut ceva necazuri? deceptii? esti stresat? incearca sa te odihnesti/sa te relaxezi/sa gandesti pozitiv.
Si apoi vezi ce se intampla. elimina partea negativa si gandeste poizitiv.
O zi bunahappy

| gemeni6226 a răspuns:

Asta pentru ca ai lipsa de vitamine si pentru ca incepe toamna si eu incep sa simt la fel dar e de vina vremea si anotimpul.O cura de magneziu si calciu asociat cu o cura de miere cu nuci ne va pune pe picioare.Plus se bea ceai de ghimbir cu lamiie.

| AliGab a răspuns:

Depresia este doar urmarea unei dezamagiri in viata, unui necaz, unei perioade de stres si/sau oboseala etc. Daca ai avut una din aceste situatii este absolut normal sa te simti "invins", dar pe de alta parte nu trebuie sa te complaci in starea de acum. Practic odihneste-te, fa ce iti place (daca ai chef sa lenevesti o zi, leneveste, dar nu mai mult de o zi, altfel te plaffonezi, sau sport, sau sa gatesti etc.), daca lucrezi ia-ti liber, daca esti la scoala vorbeste cu parintii ca nu te simti bine intr-o zi big grin (poate te rezolva de scutire), plimba-te, etc. si mai presus de orice, zambeste, chiar daca ti se pare ca te fortezi, zambeste ca nu pierzi nimic happy
Succes

| 7octombrie explică (pentru AliGab):

Multumesc! happy

| AliGab a răspuns (pentru 7octombrie):

Cu drag happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai frumos te tratezi cu niste muzica. Incearca Enya.

https://www.youtube.com/watch?v=8DDHulO485k (un clip foarte cosmic si relaxant)

| Alexandra4500 a răspuns:

Posibil sa fie un inceput de depresie, sper sa scapi cu bine si cat mai repede de aceasta perioada. Sfatul meu este sa nu mai pui la suflet toate lucrurile, sa dormi bine si sa asculti niste muzica buna.

| 7octombrie explică (pentru Alexandra4500):

Multumesc pentru gandurile bune! happy

| Alexandra4500 a răspuns (pentru 7octombrie):

big grin

| Foxy45 a răspuns:

Nu te gindi la asta, bucura-te de fiecare maruntis din viata, caci anume maruntisurile ne fac mai fericiti! Gaseste acea raza care te va lumina happy