| Diesel123 a întrebat:

Am 17 ani si 1.63m,si sunt cam micut pentru varsta mea...
Media inaltimii parintilor mei este de 1.70m si vreau sa va intreb daca voi ati avut acea perioada de crestere in care cresteti 8-10cm/an ca eu nu am avut-o... de fapt mai mult de 5 cm/an nu am crescut niciodata.
Am auzit de ceva supliment pe nume SUPER MEGA 50 si pe prospect scrie ca ajuta la crestere si dezvoltare,este si pentru crestere in inaltime sau doar pentru muschi?
PS:NU VREAU RASPUNSURI GENbig grinUTE SI FA BASKET, VOLEI, INOT ETC. VREAU DOAR SA RASPUNDETI LA CELE 2 INTREBARI CARE VI LE-AM PUSbig grinACA ATI AVUT ACEA PERIOADA DE CRESTERE IN INALTIME SI DESPRE SUPLIMENT SA-MI SPUNETIbig grinbig grin
DAU FUNDAAAA!big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Bogdan_9316 a răspuns:

Da vei creste cu siguranta, pana la 20 - 21 de ani tot cresti daca nu ma crezi intreaba pe proful tau de biologie sau pe profesoara ta. Incearca sa faci gimnastica in casa nu costa nimic, cat daca vrei du-te in farmacie si cauta acel supliment la creste, dar nu cred ca ar exista.
Funda?