| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani si fumez de la 15, in primul an fumam rar, odatala cateva luni, de la 16 am inceput sa fumez saptamanal, iar de jumatate de an fumez zilnic, un pachet la 2 zile gen si vreau sa ma las...

Tremur foarte tare cand fumez si tremur si cand nu fumez si cred ca e de la tutun pentru ca nu am anemie sau ceva (am facut analize si controale). Cum ma pot lasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Incepi sa mananci fructe, o sa te ajute sa te lasi de fumat.

| WaterDrop a răspuns:

Daca nu le lasi iti vor taia piciorul.Am un var care a patit asta la 19 ani de la fumat, si tot asa avea tremuraturi care nu`i dadeau pace de 1 an.Lasa`le si ocupa`ti timpul cu altceva.