| Se7en98 a întrebat:

Salutare TPU, am 16 ani, recent m-am apucat de fumat (acum vreo 5-6 luni, dar fumam asa cate 1 pachet la saptamana, apoi iar nu fumam cateva luni, apoi iar mai luam cate un pachet) dar acum am inceput sa fumez in fiecare zi si parca ma simteam bine pana la un moment dat, am tras o tigara pana la jumatate si am inceput sa tremur foarte tare, si ma durea inima, m-am speriat foarte tare si am aruncat tigara, oare ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu un prieten care a facut asa, si am vazut la mai multe persoane! Sincer nu va inteleg, cum puteti sa va puneti sanatatea in pericol pentru un viciu cum e fumatul! Sfatul meu e sa te lasi, incepi sa fumezi din ce in ce mai putin pana te lasi.O sa regreti mai tarziu, efectele grave apar in timp.In fine nu vreau sa-ti tin vreo predica dar daca tu nu ai grija de tine ..atunci cine? Si daca continui o sa-ti fie din ce in ce mai greu sa renunti la ele...cel putin asa e la tatal meu si ma rog de el sa se lase de fumat mai ales ca ii face rau.Si povestea cu tremuratul si cu inima...cred ca e ori ca nu ai fumat cum trebuie sau ai fumat pe stomacul gol sau ai tras prea mult de odata? Cel putin din cauza asta ii s-a facut rau prietenului meu atunci, plus nu mai fumase demult. Uite aici o poveste a cuiva care s-a lasat de fumat poate te intereseaza http://roxanaprecu.ro/cum-m-am-lasat-de-fumat/generale

| Speranta2612 a răspuns:

Iti spun eu ce ai, si este din cauza fumatului, fumatul dauneaza plaminilor, si de la acel fum care il tragi in tine de la acela ti-o durut inima si ai inceput a tremura, tigara afecteaza toate organele.