| Andrei1727937 a întrebat:

Salut TPU, am 19 ani abia impliniti si am o inaltime de 1.75-1.76. Ma simt destul de scund si as vrea sa stiu ce as putea face sa mai cresc macar putin, va rog sa imi dati sfaturi care ma pot ajuta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Eu am "doar" 1.73m, dar niciodata nu mi-am facut probleme pentru inaltime.

| Violleta2022 a răspuns:

La 19 ani nu mai poti creste, ca ti s-a incheiat perioada de crestere.
Ai fii putut stimula hormonii de crestere pe la 14-15 ani, daca ai fii facut un sport, dar acum este deja prea tarziu, pubertateata s-a incheiat.

| CassiusAlexander a răspuns:

Nimic.

| Ava1231 a răspuns:

Ai destullaughing aia de 1.70 ce sa mai zica?laughing

| Dark7Soul a răspuns:

Joacă baschet, fă stretching. Chestia e că la 19 nu prea mai cum să mai crești. Acum depinde și de genetic.