| Mirceadumb a întrebat:

am 19 ani si 1.72 înălțime. Credeți ca mai pot creste in înălțime? Cum imi dau seama daca s.a stopat creșterea? Merita sa fac exerciții de întindere? Menționez fac fac si sala dar nu folosesc greutăți mari care sa puna presiune pe coloana.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MJo a răspuns:

Teoretic poti creste pana la 22 - 24 de ani. Iar daca faci exercitiile corespunzatoare ar fi avantajos pentru tine.

| WarHammer02 a răspuns:

Exact cum a spus colegul baietii cresc pana la 24-26 de ani deci mai ai de crecut! iar la sala nu te afecteaza asa mult exercitiile daca le faci corecte.Ca baiat la 1.72 e ok nu esti considerat pitic dar nici inalt esti mediu.

| AlejandroAlex a răspuns:

Da, fai bascket.