| semnes a întrebat:

Totul a inceput la 15 ani, cand eram destul de gras si am ales sa slabesc. Am intalnit un antrenor personal, cu care am facut 4 luni de zile. Apoi am decis sa merg singur la o sala, dupa ce am capatat forta... asta dupa 1 an de sala, am inceput sa fac cu greutati mari, asa mi se pareau mie atunci si abia mai tarziu am inceput sa mi pun intrebari daca " mi am oprit cresterea" pentru ca nu stiam ca, daca ridici deasupra capului si daca faci genuflexiuni pui presiune pe coloana si iti opresti cresterea. In acest moment am 1.75, 76. Tata are 1.86 si mama 1.69, 70. Am o intrebare stupida, daca mi am oprit cresterea, imi influenteaza cumva si aspectul facial? Adica, tot vad persoanele alea cu probleme de inaltime, ca arata destul de dubios la fața si ma gandesc ca e pentru ca n-au mai crescut in inaltime. Fara misto va rog frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 012345678910bbb a răspuns:

Creșterea da, ți o afectează, dar nu are nicio treaba cu aspectul facial. Însă, anumite pastile sau suplimente (aia care se pompează laughing ) da, se pot trezi și cu modificari ale aspectelor faciale, odată ce se lasă de sport.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu sunt mai mic de inaltime ca tine am 1, 73 si fac pariu ca-s mult mai dragut ca tine.
Nu este nimic dubios cu cei mici de statura.
Ca sa-ti opresti cresterea care oricum este un mit trebuie cumva sa-ti tasezi coloana, cum poti face asta? facand un antrenament asemanator cu halterofilii...dar nu cred ca esti in stare sa ridici deasupra ta 100-120-180-200 kg

| semnes explică (pentru Simpatic):

Nu ma refer, off. Il sti pe edi talent? Ala mic de inaltime cu fața aia? Gen, oameni d-astia. Acum am 2 ani si 4 luni de sala, fac genuflexiuni cu 150 de kg in spate... 80 kg impins deasupra capului

| Simpatic a răspuns (pentru semnes):

Il stiu pe edi talent dar el nu cred ca a fact vreodata sala ci are o boala.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la un endocrinolog! Acesta iti va face analize hormonale si te va lamuri.