| Anonimulgrr a întrebat:

Salut TPU!
Am făcut o ușoară otită la ureche dreaptă (doar urechea dreaptă ma doare) mi-am pus niște picături care conțin antibiotic dar mi-am pus si in urechea stângă.
Întrebarea este:
Dacă urechea stângă nu ma durea si am pus picături, poate afecta in vreun fel urechea? Sau pot face alte complicații pentru ca am administrat degraba picăturile?
P.s:
In urechea stângă mi-am pus picături cu gândul "preventiv" al durerii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

N-are nimic, o să ai urechea ne-bolnavă dar tratată, (mai) imună