| baiatulxboyx a întrebat:

am facut sala de la 12 la 1 jumate si dupa am luat un baton proteic cu putini carbo( pe care scrie ca inlocuieste o masa, wtf? ) si l-am combinat cu niste biscuiti, am mai stat o ora pana la 2 jumate am mancat niste mancare de cartofi si niste ciorba de vasole ( tin post! ). Dupa ce am terminat de mancat, m-am culcat de la 3, o ora jumate, adica pana la 4 jumate.
Are ceva daca dupa ce termin de mancat ma culc? Ma gandesc sa nu se depuna... big grin Stiam ca in timpul somnului corpul numai digera mancarea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Desigur că corpul digeră și în timpul somnului,însă mult mai lent. În timpul somnului toate organele merg lent și se odihnesc,însă nu,,se opresc" de tot.
După părerea mea este foarte bine că faci sală.
Nu cred că se depune,decât în cazul mâncărurilor grase și greu digerabile.
Încearcă să mânânci cu o oră-două înainte de culcare și să faci puțin sport. Poți să mergi pe jos, să alergi sau chiar să faci sală.
Depinde de fiecare organism, de ritm și obiceiuri are.

Numai bine!
Sănătate!

2 răspunsuri:
| syjey a răspuns:

Cum sa nu digere? Normal ca digera dar numai ca acele lipide si carbohidrati pe care i-ai consumat nu voi fi arsi si deci caloriile se vor depune in grasimestraight face

| JohnnyBi a răspuns:

Dupa ce mananci e bine sa stai treaz 30 de minute. acum difera de la om la om. eu daca nu stau 30 d min dupa ce mananc mi se face greata si dau afara in timpul somnului, dar am amici care mananca de rup si dorm imediat dupa si nu au nimic. de la corp la corp