| ZapaciLaa a întrebat:

M-am culcat de la 17 pana pe la 19 si m-am trezit cu greata si febra, precizez ca inainte sa dorm am mancat un baton Lion cu orez. Ce pot avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AliceIDK a răspuns:

Off! Cred ca te-a durut burta! Niciodata sa nu mai faci asta ca poti sa vomiti si sa ai diaree. Draga mamii.pff! Fa-ti un ceai si nu mai manca nimic pana dimineata, la 8-9. Te pup si bafta! Daca ai diaree, ti-as recomanda sa nu mananci fructe multe. O fructa pe zi e suficienta. Si daca chiar ai nevoie de dulce, un baton sau o bomboana e ideala. Hava a nice night!

3 răspunsuri:
| Safire17 a răspuns:

Sa nu ai vreo infectie in gat...

| Safire17 a răspuns:

Eu acum 2 luni tot asa, m-am pus in pat (ma uitam la film) si am adormit si cand m-am trezit aveam febra 38.9

| Simpluuu a răspuns:

Vai doamne. eu am patit la fel doar ca m-am culcat la 22 00 si m-am trezit la 5 00
am avut febra 41 si am cazut in baie
de ce am mers in baie? deoarece imi venea sa vars. aveam si gura uscata. m-a durut foarte tare in partea apendiculara si cand m-am sculat am inceput sa ma agit deoarece niciodata nu am mai cazut ( lesinat) si eram in baie si vedeam veceul. ce urat a fost... era foarte murdar acolo. m-am sculat si m-am pus in fund ca ma durea prea tare in partea apendiculara. bunica mea a auzit ceva in baie si credea ca e mama cand m-a vazut pe mine s-a dus repede la mama. eram inconstienta. credeam ca sunt pe pat si eram sub wc. nici macar nu am putut sa vars. doar putin.
faza e ca am mancat ciorba de vitel. carnea era tare si eu am probleme cu dintii si nu am mestecat-o prea bine. a doua zi am mers la spital si nu aveam nimic la apendice ci aveam altceva. nu mai conteaza. daca vrei iti trimit mesaj dar trimite-mi tu intai cu raspunsul ca vrei. pana la urma am fost internata la chirurgie infantila din cluj dar nu conteaza. partea buna e ca nu am fost operata