| IGPI a întrebat:

am găsit niște exerciții de 10 min cu care cica slăbești 10kg în 2 săptămâni dar din cate am văzut în comentarii e cam 5-6 kg, în fine as vrea sa scap cât mai rapid de 2-5 kg și în combinație cu exercițiile as vrea să-mi sugerați o dietă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Un studiu facut in africa a demonstrat faptul ca cei de acolo deci toata ziua aveau activitati fizica aveau acelasi rata metabolica ca un european =diferenta e ca cei de acolo din africa sunt pe minus, sportul nu slabeste, uite un exemplu pentru o ciocolata de 500 de calorii trebuie sa alergi o ora sau 3 ore de mers pe jos, daca consumi o shaorma = 700 de calorii + suc = 1000 de calorii, solutia e logica nu consumi ciocolata si stai si jos si te odihnesti simplu, sunt multi lenesi slabi si multi harnici grasi sa stii, ia un jurnal zilnic scrie acolo ce consumi =caloriile plus cantarestete zilnic vezi aici rata metabolica https://www.calculator.net/......lator.html
in princiu 1000 de calorii =1 kg per saptamana, 10 minute de sport = 200 de calorii, un kg de grasimi are 7000 de calori, cum sa slabesti 10 kg in 2 saptamani imposibil

| ibaal a răspuns:

Cred ca deja stii ca trebuie sa te axezi pe chestii sanatoase. Asigura-te ca esti mereu in deficit caloric si evident slabestiwinking

| IGPI explică:

Am observat că nu prea ați înțeles ce vreau sa zic, vreau sa slăbesc rapid și am încercat doar prin dietă dar m-am luat o tensiune puternică și multe alte probleme așa că am decis sa iau un exercițiu + dietă care sa contribuie dar sa nu mor de foame și să îmi de-a energie pentru exerciții, vreau anume ce mâncare sa mănânc și la ce masă, nu grupuri de mâncare sau de nutrienți