| anonim_4396 a întrebat:

Am lovit pe cineva azi cu pumnul in cap. Eu am mana fisurata. Am dat foarte tare. Dar intrebarea este el poate sa moara? Ce i se poate intampla? Are un cucui foarte mare! Va rog spuneti! Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La asta trebuia sa te gandesti inainte de a-l lovi.Ca poate nu il loveai. Posibil sa aiba probleme mai tarziu.Lasa ca macar ai sa vezi si tu cum este dupa gratii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai data atat de tare incat tu ti ai fisurat un os si te intrbi ce poate pati el? Pai zii sa se duca de urgenta sa fata o tomografie, niciodata nu poti sa stii ce se intampla in cap dupa un soc atat de puternic, acolo vasele de sange sunt firave, oricand se poate sparge unul si se formeaza un cheag. Nu e deloc de gluma ce ai facut tu.

Oricum meriti un dosar penal de toata frumusetea si eu sa fiu in locul victimei as face o plagere pentru tentativa de omor

| JohnnyBi a răspuns (pentru suntserios):

Numai ca nu este tentativa de omor. pentru ca mana simpla nu este capabila sa omoare. daca moare din asta va fi LCM (lovituri cauzatoare de moarte) altfel este loviri si alte violente, sau in functie de gravitate vatamare corporala (grava). pentru a fi tentativa de omor, atacul pe care il facea trebuia sa fie capabil sa provoace moartea (arma de obicei)

| suntserios a răspuns (pentru JohnnyBi):

Aha, ok

| awspam a răspuns:

Sa inteleg ca tu esti un prost deala de dai si pe urma iti pare rau? laughing) normal ca i se pot intampla multe, teoretic esti la un pas sa faci 15-20 de ani sti si tu deja nu cred ca mai are rost, una e bataile alea din scoala si alta e dupa o varsta sa dai in cineva, poate sa moara din lovitura asta si peste 10 ani sau sa ramana leguma daca se formeaza un cheag, lovituriile la cap in general pe moment se vindeca si recidiviaza adica reapare in forme urate dupa un timp, depinde unde a fost lovit, daca e in frunte, nu are nimic dar daca e pe lateral sau spate, e posibil de orice de la moment la moment ca o bomba cu ceas

| Mihalache_Bogdan_Petru_1970 a răspuns:

Daca are un cucui foarte mare nu are cum sa moara.