| Dum4ass a întrebat:

Am o problema si ma cam ingrijoreaza. In urma cu cateva luni ( cred ca 4-5 luni ) m-am lovit la cap, mai sus putin de gat si am un cucui dar care se misca daca pun mana acolo si apas, am senzatia ca se misca sau chiar se misca, fine. Ma poate afecta? Poate fi ceva serios? Imi poate cauza probleme de sanatate pe viitor?
Va rog raspundeti. Sunt tare ingrijorat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceste lovituri, chiar (sau mai ales!) fara singerari, sint foarte periculoase. Pot sa aiba urmari abia la maturitate. Urmari urite. Cel mai indicat este sa faci ACUM o radiografie pe care sa o vada un neurolog.

| TeckTonik997 a răspuns:

Cum te-ai lovit? ti-a curs sange din acel loc? ai avut ameteli, varsaturi, dureri puternice dupa, chiar cu cateva zile dupa incident?

| Dum4ass explică (pentru TeckTonik997):

Nu mi-a curs sange deloc. Nu am avut ameteala, varsaturi nimic.

| Andreea_Petre_1990 a răspuns:

Cred ca ar fi mai bine sa mergi la un doctor

| andreeald a răspuns:

Cel mai bine e sa te vada un medic. Noi nu putem ghici ce ar putea fi. Asa vei stii sigur si vei rezolva problema.