| iMuzic a întrebat:

am muschii gatului umflati sau inflamati, ce as putea sa fac sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| gothicbat a răspuns:

Aspirină, baie fierbinte, somn.
Dacă nu -- medic!

Răspuns utilizator avertizat
| Vanesa87 a răspuns:

Ce ai tu este de la curent si pozitie incorecta de stat/somn, exact ca raspunsurile anterioare, aspirina si baie fierbinte in zona cervicala, sau foloseste un unguent pentru dureri dar conditia este aceeasi (baie fierbinte obligatoriu)

| iMuzic explică (pentru Vanesa87):

Si sub barba simt umflat este rosu in gat dar nu ma doare deloc dar simt asa un discomfort naspa