| AndreeaM1 a întrebat:

Cum decurge controlul ORL? Am niste ganglioni inflamati in spatele si in partea dreapta a gatului, asa ca am decis sa fac un control pentru a sti daca am vreo infectie la gatul urechilor, gatului, nasului.
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnaWlm a răspuns:

Isi pune doctorul niste ochelari de ai lor pe ochi, se uita acolo cu o lanternuta si eventual are si o chestie lunga din metal pe care o foloseste sa se uite mai atent. Nu e cine stie ce,nu doare. Probabil o sa iti dea tratament, sau, eventual, o sa inmoaie un minibandaj intr o solutie de-a lor si o sa ti-l puna in urechea cu pricina, daca gaseste ceva, pe care o sa il tii acolo 12 sau 24 h. O sa fie putin ciudat sentimentul cand iti pune bandajul umed si pana te obisnuiesti cu el. Dar nu e nimic iesit din comun, e foarte nu simplu, nu te doare nimic.

2 răspunsuri:
| AndreeaM1 explică:

Multumesc tare mult!

| AnaWlm a răspuns:

Nu ai pentru ce, multumesc si eu pentru funda. :*