| NewSpecial a întrebat:

Am o alunita pe spate (nu am avut sau am probleme cu ea, nu am rupt-o sau am zgariat-o). Astazi dupa ce am facut baie e ca si cum s-a inmuiat... si s-a dus stratul iesit in afara si a ramas doar partea lipita de piele, nu a sangerat. Este posibil sa patesc ceva? Acum 2 luni am mai patit asa cu o alunita pe piept cand am iesit din mare...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este bine să consulți un dermatolog, evită să le mai agresezi!
Pa, pa.

| DeliaDelii a răspuns:

Ar fi bine sa-ti faci un control pentru orice eventualitate dar uneori alunitele apar si dispar dar mai sunt si cele cancerigene. ai mare grija si fa-ti un control