| anonim_4396 a întrebat:

am revenit cu o nouă problemă! Pe 9 Mai,fix acum o luna mi- am rupt o alunita de pe picior(eu mai zgariam alunitele:si unde le-am zgariat s-a facut ca o coaja neagra pe alunita,adică un fel de puncte negre). Dar nu le-am rupt,din greseala fix acum o luna mi-am rupt o alunita,era ieșită in relief, nu m-a durut si nu a curs sange la rupere, acum a rămas un semn acolo, dar nu a aparut alta in loc..Si acum 2 saptamani mi-au iesit bubite pe corp si ma mâncau peste tot pielea,a trecut dupa ceva timp, dar acum din nou, mi-au apărut bubite, în special pe maini..Si am vazut ca aveam o pielita pe o alunita si din greșeală am dat jos pielita(era doar o pielita ce o acoperea, alunita nu am rupt-o) si cred ca am cancer de piele, mai ales că parca mi-au apărut alunite noi pe care nu le aveam.Voi ce credeti? E posibil?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Mergi la un dermatolog

| leonte55675 a răspuns:

Eu zic ca nu ar fi o idee buna sa te bazezi 100% pe raspunsurile pe care le vei primi, fa tot posibilul si du-te la doctor cat de curand ca e o problema serioasa si poate nu e nimic grav daca te duci la timp, repet, daca te duci la timp, ai nevoie de parerea unui specialist

| anonim_4396 explică (pentru leonte55675):

Ok