| ALEXXXL19 a întrebat:

am o curiozitate mai mult spus. La coada coloanei adică spate jos lângă noada curului unde se termină coloana și începe bucile curului am un fel de nod nu doare sau jenează dar daca apăs iese prin piele o substanță roz și peilea e rozalie spre roșu ce ar putea fi e de ceva timp nodul acela am crezut că os dar nu e că se mișcă, scuze de limbaj dar nu știu cum să mă pronunț.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate fi un cos, care s-a spart sau doar pielea e iritata (deseori de la statul mult pe scaun, frecare cu lenjeria).
Pune pe el zilnic de 2-3 ori unguent Hemorzon, dupa ce te-ai spalat bine cu apa calda si sapun. Va trece in cateva zile de tratament.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu e nimic grav daca nu doare, cel mai probabil ai un cos.