| ALEXXXL19 a întrebat:

Este doar o intrebare.

Salut, de când am venit in Cehia mi-a apărut o umflatura la spate, mai precis acolo unde se termina coloana, unde e coada ceva de genul locul de jos și s-a tot umflat. Am mai întrebat și mi s-a spus că sunt doar oasele mele.Ok bun, e doar o părere, dar de când mă tot operez sa scap de melanom malin în metastaza a început să curgă ceva de sub piele ca un puroi. Eu îl storc, adică apăs că de stors nu pot fiind la spate. Am pus și betadina, am curățat zona nimic trece o vreme și reapare. Stiu că trebuie să mă duc să spun la doctor dar sunt trecut prin o grămadă de operații dar mi-e frica sa le spun daca mai urmează una, voi ce părere aveți, ce ar putea fi?( Lichidul care iese e lipicios și galben de la o vreme iese și rosu). Mulțumesc de răspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare sincer rau ca treci prin asa ceva, dar trebuie acordata seriozitate maxima problemelor de sanatate si sa mergi de urgenta la medic, pentru ca aia este infectie masiva, care se scurge din buba aia.
Fugi la medic, si anunta orice este in neregula cu tine, pentru ca, o infectie cat de mica in corp, iti afecteaza grav batalia cu cancerul.

PS termenul corect este "malign" (nu malin).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa fie chist si poate fi inlaturat doar prin interventie chirugircala.

| ALEXXXL19 explică:

Iară operați. Nu prea mai îmi place. Scuze de cuvinte greșite. Mulțumesc mâine mă duc la control și voi spune