| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problema. De aproximativ 2 luni mi-a ieșit o pata mai închisă de culoare pe spate de a lungul coloanei vertebrale. Pata are aproximativ 3 cm lungime si se afla in zona de jos a spatelui adica noada daca nu ma înșel. Nu i-am dat importantă prea mare pana acum 2 zile cand m-am trezit in miezul noptii cu o durere inexplicabila de spate in acea zona. In noaptea respectiva m-am trezit din ora in ora din cauza dureri dupa pe parcursul zilei a dispărut si a revenit iar seara trecuta respectiv noaptea trecuta când am avut aceiași soartă. Tin sa menționez că nu ma doare cand apăs in zona aceea sau când pun presiune pe acea zona. Ce ar putea sa fie si cum as putea remedia problema? Am încercat exerciții pentru durerea de spate sau îndreptarea coloanei vertebrale dar sunt in zadar, câteodată cand le fac ma simt mai bine dar după câteva minute revine durerea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"mi-a ieșit o pata mai închisă de culoare pe spate...Ce ar putea sa fie"

pune intrebarea in cabinetul unui dermatolog. El te VEDE, nu noi