| ZackBios a întrebat:

am o intrebare. Am fost la doctor din cauza unor dureri de spate, mi-au fost recomandate niste pastile numite clorsoxazon contin lactoza, daca aceste pastile conțin lactoza asta inseamna ca pot consuma produse lactate fara a intrerupe efectul acestora?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Sabs28 a răspuns:

Lactoza este un zahar din lapte. Se adauga la pastile pentru a le da un gust dulceag. Daca contin lactoza, clar ingredientul activ nu e afectat de lactate

1 răspuns:
| RobertMoon a răspuns:

Normal că poți consuma, nu se întâmplă nimic.