| BodyBuildingHelp a întrebat:

am o intrebare. Are ceva daca te masturbeszi in timp ce mergi la sala? Adica are vreun efect negativ asupra dezvoltarii masei musculare? Rog seriozitate. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Nu nu are, doar că te obosești și nu mai ești apt de sală. Deoarece se elibrează prolactină în organism și atunci intervine obosela și somnolența + nevoia de repaus. Și în mod logic, pentru sală trebuie să fi energic, neobosit și să nu suferi de vreo afecțiune.
Sper că te-am lămurit.

1 răspuns:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu are niciun efect asupra dezvoltarii masei musculare. Asa cum a spus icneva mai sus, doar te vei simti mai obosit. Eventual, daca simti nevoia, fa-o seara sau dupa-amiaza, nu inainte sa pleci la sala.