| FeelingsDoctor a întrebat:

Sexul poate afecta dezvoltarea muschiilor, daca faci sala. Adica stiu ca prin ejaculare se elimina anumite vitamine, etc. Are vreun efect asupra dezvoltarii masei musculare. Si de cate ori este indicat sa faci sex pe saptamana? De 2 ori pe zi e ok?

11 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Se elimina prea putine vitamine, proteine si etc pentru ca organismul sa simta diferenta!

| SunnyDay88 a răspuns:

laughing... sorry dar nu ma pot abtine rolling on the floor dumnezeule cate va mai trec prin cap.
serios acuma, unii nu ar trebui sa mai faca sex, EVER!

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Nu nu are, inca masturbarea ajuta la intretinerea maselor musculare.

| Ajutatorool a răspuns:

Stop masturbating, you don't want to lose the gains.

| Yhugato a răspuns:

Hi laughing buna intrebare, este normal ca prin sperma sa elimini multe, vitamine si calciu pentru ca ea se produce tot timpul, nu cred ca afecteaza cu mult masa musculara si cred ca de 2 ori pe zi este mult, cel mult o data ar fi potrivit! Prin sex sau prin vizionarea filmuletelor xxx si etc. am auzit eu undeva ca poti sa cresti nivelul Testosteonului si astfel testosteronul ajungand in sange poate creste masa musculara el fiind un steroid produs de testicule. Prin urmare,"Sexul nu face reduceri in masa musculara" cel putin eu nu am mai auzit de astawinking
bafta! sa tragi de fiare

| Constantin112 a răspuns (pentru Yhugato):

Deci in cateva cuvinte poti sa faci linistit sex o odata pe saptamana.

| Yhugato a răspuns (pentru Constantin112):

Nup,e putin laughing o data pe zi, maximwinking

| Constantin112 a răspuns (pentru Yhugato):

Nu iti ajunge o odata pe saptamana vrei in fiecare zi topaiala a laughing)))) perversilor rolling on the floor)))

| Yhugato a răspuns (pentru Constantin112):

Nu-s pervers, nici n-am avut primul act sexual, aici vorbesc din ce am citit prin mai multe carti big grin oricum spermatozoizi mor la 48-72 de ore de la producere asa ca daca nu ii elimi mor singuri si produci alti happy tot aceeasi cheltuiala de "energie"

| grab a răspuns (pentru Yhugato):

Despre lichidul seminal ai citit?

| Yhugato a răspuns (pentru grab):

E lichidul ala care contine spermatozoizi si se elimina pentru lubrifierea penisului in timpul actului sexual tongue