| CarlosAttila a întrebat:

Am o întrebare, sufăr de tensiune arterială și ultima data când am băut alcool a fost anul trecut, nu consum alcool de fel deloc, întrebarea mea este acum de revelion as putea consuma și eu alcool sau îmi poate afecta cu ceva? Va rog spuneti mi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, poți crăpa. De Revelion.

| danutzu96 a răspuns:

Nu bea vin rosu si bere. In rest totul cu prudenta.

| Marbea a răspuns:

Daca ai tensiunea mare nu este indicat sa bei vin rosu. Poti bea alcool dar cu moderatie, nu trebuie exagerat.