| MiSk a întrebat:

Am o mare si urgenta problema.Am avut o problema cu acneea in trecut si am mers la dermatolog si am facut tratament cu zynerit dimineata, isotrexin seara si fucidin h(asta nu prea l`am folosit) Tratamentul a duract cam 4 luni. Na, si pana in vara mi-au trecut aproape de tot, dar acum 1 luna am inceput sa ma rad cu bicul pe fata si de atunci am facut o eruptie foarte urata la nivelul gurii, barbiei, obrajilor si perciunilor. Deci multe cosuri mari rosii unul langa altul. Nu stiu ce sa mai fac au inceput sa ma usture. Dati-mi voi niste solutii daca stiti ce pot face.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Ai grija cum te razi caci daca nu stii cum sa o faci iti apar cosuri. Mai du-te la medic sa-ti dea alt tratament caci cosurile astea nu ti-au aparut de la pubertate ci pentru ca nu te razi cum trebuie. Bafta!

| sellieania a răspuns:

Hi ar fi ok sa te duci la dermatolog din nou pentru ca eu am avut aceeasi situatie si nu era acnee ci o infectie care se numeste "herpes zoster" te ustura cel mai ok e sa te duci la dermatolog ok? Bafta:*