| enemircea39 a întrebat:

Am găsit pe internet Titan Gel care promite alungirea penisului într-o luna cu aprox 5 cm. Ce părere aveți? Este adevărat? Și gen, am un prieten de 14 ani care vrea, e vreo problema ca e în etapa hormonilor și alea alea? Înțelegi voi. Adică ii dăunează cu ceva dezvoltării?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Meheツ a răspuns:

Din pacate marirea penisului este posibila doar chirurgical si nu mai mult de 1, 5-2cm prin sectionarea la nivelul pubisului a ligamentului fundiform si ligamentului suspensorale penisului. Cremele, pastilele nu vor mari un gland care este practic un burete de carne care umplut cu sange produce erectia. Pastilele cu hormoni "de marire a penisului" nu numai ca ii fac rau prietenului tau dar si dezvoltarii lui ulterioare, crescand secretia de STH si inhiband estrogenii, dar pot sa il afecteze hormonal pana la dezvoltarea de tumori (adica cancer) de medulosuprarenale sau tiroida. Sfatul meu ar fi sa nu incercati leacuri de genul creme, pastile, extendere etc, nu vor functiona si in afara de banii pierduti va puneti in pericol sanatatea.

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si politicienii ne promit o viata buna de fiecare data cand trebuie sa-i alegem.Asa promit si astia cu gelul.
Vad ca ii critici pe unii pe aici cand iti spun adevarul.Imi face impresia ca esti cam naiv(sa nu zic altceva). Nu se poate mari decat prin operatie. Ca esti tu ca este un prieten nu te mai lua dupa tot ce vezi prin reclame.Este o strategie de marketing. Pentru a face face pe fraieri ca voi sa le cumpere produsele.
Mai mintea unul pe un site ca a folosit ceva asemanator si a trebuit sa isi cumpere lenjerie intima cu 2 numere mai mari.
Ca sa recunoasca la sfarsitul articolului ca isi facuse marirea prin operatie.
Vedeti-va de copilarie nu mai fiti obsedati de toate porcariile!

| K0sti a răspuns:

laughing

| danutzu96 a răspuns:

Cei care au incercat porcariile alea (spray, pastile, geluri...) spun ca nu au efect. Chestia aia doar promite, sa fi multumit daca creste jumatate de centimetru dupa ce folosesti aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 14 ani trebuie sa se ducă la școală și sa învețe cat fac 2+2 nu porcarii pentru mărirea penisului.

Asta e valabil și pentru tine...

Mărirea penisului poate fi realizata doar chirurgical!

Nu prin capsule, geluri, toate porcăriile, etc.

Atât el cat și tu ar trebui sa puneți mana pe carte nu sa va măriți bananele ca nu o sa le folosiți pana la 17 ani.

Va garantez.

| enemircea39 explică (pentru anonim_4396):

Eu am întrebat dacă are vreun efect sau nu și dacă afectează.
Nu ți-am cerut părerea ta de super inteligent.

| anonim_4396 a răspuns (pentru enemircea39):

Normal ca are.

Ajunge la spital sau ajungi la spital.

In primul rand ti-as putea fi tatata și îți spun clar ca acel produs la fel ca toate celelalte sunt destinate exclusiv adulților!

Iar parintii tai ar trebui sa te supravegheze la calculator.

| maryusmono a răspuns:

Pareri despre aceasta crema minune poti gasi aici: http://www.titangelpareri.com/ direct de la cei care au cumparat dar sincer sa fiu nu te astepta la o creste mai mare de 2-3 cm.

In plus, la 14 ani este in perioada de crestere asa ca nu recomand niciun fel de produs de genul. Sa stea cuminte pana la 22 de ani si dupa, daca nu este multumit de marime, sa vada ce e de facut.

| MariaJust a răspuns:

Nu stiu de ce va trebuie voua Titan Gel, cand are atatea efecte secundare. Cititi aici cateva informatii despre asa-zisele rezultate ale acestui produs: http://www.medsontheweb.com/......gel-forum/

Eu v-as recomanda sa va bagati mintile in cap, deoarece marirea se poate face doar chirurgical, iar procedura este una destul de complicata (http://marirea-penisului.net/......reri-pret/ daca exista amatori).

Pe de alta parte, daca nu va incadrati in categoria cu "micro penis" adica sub 4 cm, eu zic ca puteti sta linistiti si sa va concentrati atentie catre alte lucruri :)

| AncutaM a răspuns:

Salut!
Uite aici o parere decenta despre Titan Gel: http://www.urmanov.net/2016/titan-gel-marirea-penisului/

Este un gel/crema care n-are legatura cu hormonii. Nu iti dauneaza decat la buzunar, deoarece nu iti va creste nimic dupa ce il folosesti :)

la varsta ta normal sa-ti mai creasca, insa in timp. 5 cm intr-o luna e un scenariu demn de filmele cu ozn-uri;)

| SuifanSolutie a răspuns:

Parerea mea e ca e eficient, dar rezultatele nu stiu daca sunt permanente. Daca vrei rezultate permanente, erectii puternice si sa rezolvi si problema cu ejacularea, iti recomand un produs Canadian, www.VimaxOficial.ro, succes!

| Cristian12016 a răspuns:

Se pare ca aceasta crema face minuni, vezi ce detalii am gasit eu aici http://titan-gel-pareri.blogspot.ro/

| popka94 a răspuns:

„Studiile au arătat că 87% dintre femei visează la un partener cu un penis mare. 94% vor fi de acord să facă sex de la prima întâlnire în cazul în care dimensiunea penisului va fi mai mare de 20 cm! Sună minunat, nu-i așa? Acum, fiecare bărbat poate avea într-o lună penisul mai lung, datorită Titan gel. Crema specială pentru alungire vă va ajuta nu doar la creșterea lungimii cu până la 3-5 cm, ci și la creșterea sensibilității, va prelungi erecția și veți avea partide de sex incitante!"

| popka94 a răspuns (pentru popka94):

SELECTATI DIMENSIUNEA DORITA Marimea medie a penisului in erectie este de 13-15 cm. Dar acest lucru nu este suficient pentru a experimenta placerea maxima in timpul actului sexual. APLICAȚI CREMA FIECARE
ZI ÎN TIMP DE O LUNĂ Componentele active ale gel patrund adanc in tesutul erectil a penisului, creste fluxul de sange, provocand alungirea si volumul acestui. BUCURAȚI-VĂ DE REZULTATE!
https://titangelshop.com/titan-gel-romania/. Într-o luna penisul va creste cu 3-5 cm. Erectia va fi persistenta și prelungita, precum și durata actului sexual va ajunge pana la 3 ore fără pauză!

| popka94 a răspuns:

SELECTATI DIMENSIUNEA DORITA Marimea medie a penisului in erectie este de 13-15 cm. Dar acest lucru nu este suficient pentru a experimenta placerea maxima in timpul actului sexual. APLICAȚI CREMA FIECARE
ZI ÎN TIMP DE O LUNĂ Componentele active ale gel patrund adanc in tesutul erectil a penisului, creste fluxul de sange, provocand alungirea si volumul acestui. BUCURAȚI-VĂ DE REZULTATE! Într-o luna penisul va creste cu 3-5 cm. Erectia va fi persistenta și prelungita, precum și durata actului sexual va ajunge pana la 3 ore fără pauză!
https://titangelshop.com/titan-gel-romania/

| Titangel a răspuns:

Cred că funcționează. Pe măsură ce căut online pentru revizuirea gelului cu titan, am găsit acest lucru.

https://titan-gels.ro

| Johnny1991 a răspuns:

In momentul de fata nu exista geluri miraculoase de acest gen, doar operatii estetice, cum au mai spus altii. Detalii despre ce inseamna o asemenea operatii poti afla de aici https://www.romedic.ro/faloplastie-0P14715 sau informatii direct de la medic estetician https://drmaximilian.ro/preturi-chirurgie-plastica/