| gladiatoru5000 a întrebat:

am o nelamurire ..de ce unii oameni sunt inchisi in ei si nu sunt veseli ca toti ceilalti si incearca sa isi faca rau singuri, datorita singuratatii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Pentru ca toti oamenii sunt diferiti, au probleme lor, ideile/convingerile lor, caractere diferite etc

| Donsavas a răspuns:

Pentru ca nu toti reusesc sa se adapteze mediului și din pacate acesta le face mai mult rau.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Deoarece sunt triști, i-a părăsit o persoană în care au avut multă încredere de exemplu „sufletul pereche" sau a decedat o persoană din familie, sau poate au părerea că toată lumea ar râde de ei.
Și eu eram așa și chiar și acum am momente când sunt melancolică și doar de la un simplu „bună" mă gândesc cum aș tortura acea persoană sad happy.
Dar nu e capătul lumii dacă cineva e așa, suntem aproape 8 miliarde de oameni pe planeta asta și mai sunt oameni simpatici și fără melancolie, depresie sau altă boală de pe urma supărării.

| unvecin a răspuns:

De ce pe unii oameni îi dor picioarele? Poate din cauza unui accident, poate din cauza suprasolicitării, poate din cauza unei boli.

La fel e și cu creierul, că tot organ e. Sunt oameni care trec prin povești triste din care se recuperează cu greu, sunt oameni care sunt supuși la stres zilnic, și mai sunt și tot felul de afecțiuni care pot da o stare tristă.

Mai e și temperamentul fiecăruia. Unii sunt mai deschiși, alții mai puțin. Dar poți fi și vesel fără să fii gălăgios cu asta. happy

Partea complicată e că o grămadă de oameni care au nevoie de medic, caută vindecare când au problemă cu picioarele, dar tot amână când e vorba de creier.

| CasianAndrei567 a răspuns:

Poate au depresie am și eu așa ceva.