| Superior a întrebat:

Cred ca nu voi mai intra pe TPU o vreme datorita unor oameni inchisi la minte care-mi fac capul sa o ia razna, ca nu vor sa priceapa nimic. PRO/CONTRA?

16 răspunsuri:
| deeeaqq a răspuns:

Sunt pro, tpup.

| Darkmagic a răspuns:

:)) Eu am voie sa te cred "inchis la minte" daca ti-am dat aici doua raspunsuri:
https://www.tpu.ro/......-inaintea/
--- al doilea cu trimitere la alta intrebare de-a ta, despre "logica", si la ambele ai ramas inert?

Sau cum te simti daca la o intrebare care cere raspunsul asta,
https://www.tpu.ro/go-to-answer/11730825/
raspuns din care intelegi 29, 5 cuvinte, eu te cred "limitat"? :D
Racoreste-te, si incearca de maine sa nu mai intrebi de ce e "ilegala iarba".
Sau mai bine, de azi. :D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Datorita/din cauza, oricum ar fi, eu sunt PENTRU.
De azi, nu voi mai zice NU, nu voi mai contra pe nimeni.

| Superior explică (pentru anonim_4396):

Pentru PRO?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Superior):

PRO, orice ai alege!
Alegerile iti apartin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce conteaza daca suntem " pro " sau "contra "? Iti dai seama ca nu prea insemni nimic pentru noi daca nu te cunoastem, insemni ceva pentru un grup restrans de oameni care te cunosc mai bine ( si nu ma refer la toate persoanele care iti par tie apropiate, si pe aia ii triezi pana ajungi la " grupul " ala sau la nimic ). Mie chiar nu-mi pasa daca mai intri sau nu, si nici tie n-ar trebui sa-ti pese atat de mult incat sa faci sondaj de opinie. Daca te consuma asa mult parerile contradictorii de ce mai discuti? Daca doi oameni au pareri diferite este foarte usor sa ii respecti parerea celuilalt chiar daca nu esti de acord cu ea, nu trebuie sa il convingi tu pe el, sau el pe tine, de ceva. Si daca iei o pauza ce rezolvi? Te destinzi putin ca dupa sa ai aceleasi obiceiuri? Schimba la tine ce nu-ti convie, incearca sa fii mai tolerant si nu fugi de problema pentru ca atunci cand o sa te intorci problema tot o sa continue sa existe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Block sau iesi daca nu e de ajuns. E pentru zile urâte in care nu ai altceva de facut oricum.

| Yasmin875 a răspuns:

Dacă un utilizator de pe TPU te enervează poți să-i dai block si nu va mai putea răspunde la întrebările tale.

| 393Dan a răspuns:

Daca role-modelul meu pleaca, plec si eu. Asa ca CONTRA

| Deliiiia a răspuns:

Buna, din partea mea poti sa nu mai intri, cat despre motiv, mi se pare pueril.

| KinoAndreea a răspuns:

Este alegerea ta cu cine vrei sa socializezi, ce pareri sa iei in considerare si care nu...Iti dai seama ca nu toti putem fi pe placul tuturor, la fel cum nici tu nu poti. Cine stie, poate si tu la randu tau nu esti placut de cineva. Nu ai cum sa multumesti pe toti. Daca vrei iti spui parerea/sfatul, iar acea persoana alege daca ia in considerare sau nu. Nu e asa mare lucru, cred ca exagereziwinking

| FloareaSoarelui96 a răspuns:

Tu eşti cel ce nu acceptă alte opinii şi spui de alții că-s închişi la minte? laughing

| Superior explică (pentru FloareaSoarelui96):

Imi dai un exemplu? :O

| FloareaSoarelui96 a răspuns (pentru Superior):

Exemplele le găseşti la întrebările tale despre educație. Consider că pe oamenii ăia cu care te-ai contrazis îi numeşti "limitați" şi că asta e motivul pentru care vrei să iei o pauză. Ce e asa greu să înțelegi că avem gândiri diferite, să accepți asta şi să îți vezi de treabă în continuare? Ne mai şi întrebi pe noi dacă suntem pro sau contra...e imatur.

| Superior explică (pentru FloareaSoarelui96):

Prin acest sondaj vreau sa aflu daca unii ma suportati sau nu,de curiozitate,nimic serios. De asemenea,cei care au moduri de gandire diferite ma jignesc (ex : PrafulDeSubPres,sau ceva de genul m-a facut din primul sau raspuns puturos, arogant, fara viitor, etc, nu mi se pare ok acest lucru).

Răspuns utilizator avertizat