| boNNeR a întrebat:

am o problema am 13 ani si de fiecare data cand dorm noaptea pe partea stanga ma inteapa inima cand iau aer daca dorm pe partea dreapta nu ma inteapa de loc sau cand dorm in timpul zilei si dorm pe stanga nu ma inteapa a da si joc fotbal de 3 ani si nu am probleme pe teren cad fug prea mult sau eu stiu ...asta cu partea stanga ma chinuie de vreon an

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu te înțeapă inima, te înțeapă miocardul(mușchiul inimii)și din câte știu eu nu este prea normal, o vizită la medic nu strică și nu neglija controalele periodice.
Te pup!

2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Pe partea stanga se afla inima.In momentul ca nd dormi pe aceasta parte, inima este apasata si nu mai poate functiona cum trebuie(ea se dilata si se strange pentru a pompa sangele).De asta se recomanda sa dormi pe partea dreapta, cu o pernuta mica sub cap, pentru a sta dreapta coloana.