| boNNeR a întrebat:

Sal TPU spuneti-mi si mie principalele simptome pentru care m-as putea ingrijora ca am probeleme cu inima De exemplu eu cand dorm pe partea dreapta ma inteapa inima dar numai noaptea mentionez ca numai noaptea in timpul zilei nu si cate odata ma mai inteapa dar nu tot timpul dar mai inspecial cand mananc cereale cu lapte si cu mult zahar foarte mult zahar..autunci mai simt asa putin ca ma inteapa si cate odata rar cand trag aer mult in piept cat de mult pot eu.ce ziceti sa imi fac griji?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nico097 a răspuns:

Si eu m-am ingrijorat ma intepa mereu si cand respiram pana la urma nu am suportat si am facut un ecocord, iar rezultatul a fost bun doctorul a spus ca nu am plobleme cu inima si ca am o inima puternica, totusi poti face un ecocord pentru linistea ta mie mi s-a mai spus ca acele intepatrui nu poate fi neaparat de la inima ci de la muschi din zona ei care se intind.Cel mai sigur fa un ecocord costa in jur de 100ron.Multa santate.