| SkAnK a întrebat:

Am o problema...am o rana la picior, de vreo 0.5 cm adancime si 2 cm lungime si 0.5 cm latime...am cazut cu tibia in tocul usii. Ce as putea sa fac sa se cauterizeze mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Foca a răspuns:

:o dragule te sfatuies du-te de urgenta la doctor. Acum 5 zile am patit si cu dar intru-un fire si tot cam asa era. Ma dus sa ma coasa si gata. Acuma n-am nimic. Dar problema este ca daca ai trecut de 6 ore de la lovitura nu te mai coase nu sh de ce. Du-te la medicwinking de urgenta love struck sanatate fudita?:s

1 răspuns:
| DaVà a răspuns:

Sa te duci la doctor, sa iti administreze un soc electric