| EuSuntAnonim a întrebat:

am o problema as cam gras cum fac sa slabesc mai repede? cel mai bun raspuns

Ai dau FUNDAAA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Brâncuşi a răspuns:

Salut, trebuie să ai o alimentaţie corespunzătoare, cu multe fructe, lactate... şi mult sport, du-te în parc aleargă şi simte-te bine, ai grijă cu caloriile.
O zi bună!

4 răspunsuri:
| Korman a răspuns:

Fa mult sport.Si nu te infometa trebuie sa ai 3 mese si 2 gustari pe zi.Si nu uita mult sport.

| MenταLµ a răspuns:

Mananca fructe legume tine regim. Fa sport sport-ul e cel mai importatn in fiecare zi alegra si tu diminteata sau cand vr da nu 5 metri. Mult. Mancare nu mai manca dulciuri -ales rele. Plimbate cu bicicleta mult mai transpira si tu. Ia aer curat. Manca fructe. Dar nu banana ingrasa. Dimineata nu manca nimic. Pe la 12-3 mananca o salata de fructe sau legume. Noapte daca ti-e fomane mai halseste niste fructe un mar o portocala ceva acolo. Daca esti chiar asa gras si nu poti sa rezisti pana la 12-16 fara sa mananci dimineata mananca o salata de LEGUME nu fructe alea pe la 12-16. Fa abdomene du-te la sala fa flotari alegra afara daca nu poti afara. Fa incasa 100abdomene. Daca ai intre 12-18 ani fa 35 de flotari [forteazate ] Daca ai 10-12 Fa 22 forteazate. NU MANCA DULCIURI. Funda? Nimic nici o bomboana nu manca pentru aia trebuie sa alergi vreau 1kilometru ca sa o dai jos. nu manca

| KimEunJung a răspuns:

Trebuie sa faci sport macar 30 de minute in fiecare zi ( nu se pune si mersul la scoala laughing ) si sa mananci mai putin dar des. (Poti sa mananci din toate dar totusi incearca sa eviti ciocolata.)