| Mistiss a întrebat:

Am o problema, cred ca este destul de mare. Nu sunt sigura daca am ales categoria potrivita, asa ca imi cer scuze daca am gresitlaughing. Problema este despre dependenta de calculator. Stiu ca ma afecteaza mult. Nu stiu ce lucruri sa fac. De obicei cand ma joc pe calculator, am teme, trebuie sa citesc etc. Dar asta nu ma ajuta. Nici nu stiu ce activitati in realitate sa fac. Si imi afecteaza si dioptriile. O mana de ajutor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Peridava a răspuns:

Gaseste-ti un hobbi care sa te scoata din casa: ciclism, foto... Pentru fotografii pti gasi un aparat ieftin si nu trebuie sa bati coclaurile.
Citeste din carti, nu pe calculator; nu sint asa de obositoare. Anticariatele sint pline, biblioteca e gratis.