| Woobitz a întrebat:

Am o problema De 4 zile ma doare sub buric.toata partea de jos..nu am apendicita deoarece am fost la control dupa ce ma duc la scaun.cand ma ridic imi "bubueste" si "chioraie" in burta la mine
Avetii ideee ce ar putea fi?
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

O colita sau altceva la colon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca te doare sub buric ( spre partea dreapta ) este apendicita!
Daca nu, posibil alta afectiune, nu exclude consultul unui medic.
Te pup!

| Woobitz explică (pentru anonim_4396):

Pai..ma doare in partea dreapta dar nu sub buric, in drept cu buricu'l.
Maine am sa ma duc la o ecografie sa fie totul mai clar.

| AlexRv a răspuns:

Buna!

Pai, sa vedem, dacă ai fost la control și nu ţi-au zis nimic, probabil ca chiar nu ai nimic. Oricum, dacă ești preocupata pe aceasta tema, te poți întoarce la medic și sa ii explici mai detaliat, deoarece și medicii pot gresii, doar sunt oameni.

P.S. E vorba aia de la popor, ''îmi chiorăie matele'', adică iți e foame. Poate e doar aia... happy