| Safire17 a întrebat:

Am o problema. Cand am pantaloni mai stramti pe mine sau blugi, daca umblu mai mult incepe sa ma doara burta, catre stomac, dar nu cred ca are vreo legatura cu apendicita, ca si in partea stanga tot la fel ma doare. Voi ce ziceti, se poate totusi sa fie o apendicita sau altceva?

P. S.: Problema asta o am cam de aproape un an, 9-10 luni, cam asa, cred...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| LifeEndsWithADream a răspuns:

Poate durarea e cauzata de faptul ca pantalonii tai sunt prea stamti?!
Fa o incercare: Cand esti acasa in week-end sau in vacanta, poarta 2 zile trening sau ceva mai comfortabil, iar 2 zile blugi stamti. Daca in alea 2 zile nu te-a mai durut cu trening, iar cu blugii da, atunci numai aia poate sa fie problema.

| Safire17 explică (pentru LifeEndsWithADream):

Iar daca ma doare cu aman2 sau nu ma doare deloc? ce sa fac? Apropo... cand imi dau jos blugii, pantalonii stramti si imi iau pantalonii de casa parca imi ia durerea cu mana... dar o sa incerc

| LifeEndsWithADream a răspuns (pentru Safire17):

Pai daca te doare si atunci cand nu porti nimic stramt, atunci durerea vine din interior. Daca ar fi ceva cu apendicita, nu ai fi rezistat 9-10 luni. Alt sfat nu pot sa-ti dau doar sa vizitezi un doctor, medicul de familie, care te poate trimite la un ecograf. Vorbeste cu parintii tai (mama).
Pe de alta parte, daca faci spor, durerea poate sa fie din cauza febrei musculare sau daca mergi mult/te grabesti, si atunci poti simti o intepatura in partea de sus a abdomenului. Asta se intampla la mine, dar dupa 1-2 minute trece.