| Lady21 a întrebat:

Am o problema! Ieri un coleg m-a intepat in mana stanga cu un creion, si mi-a ramas acolo putin din varf in piele, si nu pot sa il scot crying ma doare mana, nu pot nici cu ac, nu stiu ce sa fac va rog ajutati-ma! Acum doar nu o sa ma duc la spital pentru un mic varf de creion ce sa fac? Da funda si punctaj!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Alcool sanitar(spirt)si tinctura de iod dupa(daca nu esti alergica la iod)
Apoi un plasture!

PS: Corpul tau o sa elimine acel varf!(daca mai exista)s-ar putea sa fie doar o senzatie ca mai ai ceva acolo.
NU mai zgandarii locul cu acul!

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| 93Silviu93 a răspuns:

Ce glume rusesti au romanii...

| The3w0que3n a răspuns:

Incearca sa-l scoti cu acul sau penseta. Probabil ti s-a infectat daca te doare. Daca nu poti roaga pe cineva sa te ajute.

| Medwig_Lucian_1999 a răspuns:

Lasa-l ca iese singur eu am avut o pietricica in mana si a iesit singura varful se micsoreaza din ce in ce mai tare si o sa vezi ca intr-o dimineata nu o sa il mai ai! Timp 2-3 saptamani

| stefan2000m a răspuns:

Penseta laughing

| Cristiann200222 a răspuns:

Buna te rog spune cum ai scapat de eaa, am una in frunte foarte adanca de 2 saptamani si a lasat semnnn. Ce sa faac?