| MihaiPavel21 a întrebat:

Salutare tuturor! Am făcut ieri skanderberg cu un coleg și m-am forțat puțin cu mâna stânga dar tot nu l-am dat. Problema este că mă doare și azi brațul de când am făcut skanderberg cu el, abia pot să încordez și îmi tremură puțin...De ce? Care este cauza? Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Invata sa tragi, probabil ai tras cu incheietura dreapta si fara sa misti cotul si toata presiunea a fost pe tendoane.

Corect e sa-i indoi incheietura (podul) si sa misto cotul spre tine, bagand spatele in miscare (miscarea de ramat de la sala).

| Catrice a răspuns:

Nimic. Aștepți încă 2 -3 zile.

| gogu220 a răspuns:

Se usucă şi cade.

| Crisstinayy12 a răspuns:

Ba, nu stiu de tine, dar is fata si bat baieti la skanderberg. Daca nu poti, nu te mai chinui. Fa ceva exercitii sau lasa mana sa se odihneasca. Stiu ca is doua chestii diferite dar na